Raati 2023

Koko raadin voi tavoittaa lähettämällä sähköpostia osoitteeseen raati@fyysikkokilta.fi. Sen lisäksi jokaisen raatilaisen voi tavoittaa erikseen alla olevalla sähköpostilla tai Telegramin välityksellä.

Puheenjohtaja
Puheenjohtaja

Julia Virtanen
puheenjohtaja@fyysikkokilta.fi
@juliavirtanen | 0442723540

Varapuheenjohtaja
Varapuheenjohtaja

Laura Rautiainen
varapuheenjohtaja@fyysikkokilta.fi
@varapuhis | 0406749006

Fuksikapteeni
Fuksikapteeni

Severi Kasurinen
fuksikapteeni@fyysikkokilta.fi
@severikasurinen | 0408772336

Fuksikapteeni
Fuksikapteeni

Saskia Pirttiniemi
fuksikapteeni@fyysikkokilta.fi
@saskiapirt |

Rahastonhoitaja
Rahastonhoitaja

Joona Lindell
rahastonhoitaja@fyysikkokilta.fi
@taloushallinto | 0456122505

IE
IE

Essi Nikula
ie@fyysikkokilta.fi
@essinikula | 0451303123

Kv-vastaava
Kv-vastaava

Ville-Eemeli Kovanen
kv-vastaava@fyysikkokilta.fi
@kvkippari | 0504363212

Yrityssuhdevastaava
Yrityssuhdevastaava

Jaakko Sirén
yrityssuhdevastaava@fyysikkokilta.fi
@yrityssuhdevastaava | 0440110612

Hupimestari
Hupimestari

Maaria Tiiri
hupimestari@fyysikkokilta.fi
@hupimestari | 0400290051